VS-30CTQ060-M3
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB
DataSheet
VS-30CTQ060-M3 PDF
Country of origin
Date code
25+
ads
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):60 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:820 mV @ 30 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:800 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C