VS-30CTQ045STRL-M3
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 15A D2PAK
DataSheet
VS-30CTQ045STRL-M3 PDF
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:620 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C