SBLB25L30CT-E3/81
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO263AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
SBLB25L30CT-E3/81 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):12.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490 mV @ 12.5 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:900 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C