VS-63CPT100
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VS-63CPT100 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:920 mV @ 60 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:175°C (Max)