DA6J101K0R
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI6
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
DA6J101K0R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Diode Configuration:3 Independent
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):3 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 75 V
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package:SMini6-F3-B
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BAS 40-04 B5003
BAS 40-04 B5003
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23