MBRS25150CTHMNG
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO263
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MBRS25150CTHMNG PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.02 V @ 25 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C