MBR1545CT802HE3/45
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY ARRAY TO220AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MBR1545CT802HE3/45 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:840 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C