VS-111CNQ045ASMPBF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618SM
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VS-111CNQ045ASMPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):110A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.5 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:175°C (Max)