VS-30CTQ035PBF
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VS-30CTQ035PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):35 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:620 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 mA @ 35 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C