MBRF25100CTHC0G
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220AB
DataSheet
MBRF25100CTHC0G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:920 mV @ 25 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C