VS-409CNQ135PBF
Description
DIODE MODULE 135V 400A TO244AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VS-409CNQ135PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):135 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):400A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.46 V @ 400 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:6 mA @ 135 V