CMLD2004G BK
Manufacturer
Central Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 240V 200MA SOT563
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
CMLD2004G BK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:2 Independent
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):240 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 240 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C