V12PM10HM3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
DataSheet
V12PM10HM3/I PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io):12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750 mV @ 12 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 100 V
Supplier Device Package:TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C
Quantity Unit Price Ext. Price
HS1JL RVG
HS1JL RVG
DIODE GEN PURP 600V 1A SUB SMA