MA3X1000GL
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE GEN PURP 200V 100MA SMINI3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
MA3X1000GL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-85
Supplier Device Package:SMini3-F2
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)