V35PWM45-M3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 35A SLIMDPAK
DataSheet
V35PWM45-M3/I PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):35A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:670 mV @ 35 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.1 mA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:4020pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:SlimDPAK
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 175°C