BYV25X-600,127
Description
NOW WEEN - BYV25X-600 - ULTRAFAS
DataSheet
BYV25X-600,127 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600 V
Current - Average Rectified (Io):5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3 V @ 5 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device Package:TO-220FP
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)