PMEG6010ELR/B115
Description
RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY
DataSheet
PMEG6010ELR/B115 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):-
Current - Average Rectified (Io):-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:-
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Operating Temperature - Junction:-
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UFM11PL-TP
UFM11PL-TP
DIODE GEN PURP 50V 1A SOD123FL
HS1JFL
HS1JFL
75NS 1A 600V HIGH EFFICIENT RECO