VS-T85HFL20S02
Description
DIODE GEN PURP 200V 85A D-55
DataSheet
VS-T85HFL20S02 PDF
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):85A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):200 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 mA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:D-55 T-Module
Supplier Device Package:D-55
Operating Temperature - Junction:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1SS422(TE85L,F)
1SS422(TE85L,F)
SMALL-SIGNAL SCHOTTKY BARRIER DI
SS1P4LHM3/84A
SS1P4LHM3/84A
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO220AA
FFM201-W
FFM201-W
DIODE FAST 50V 2A 150NS SMB
SR41SW
SR41SW
BATTERY SLVR OX 1.55V COIN 7.9MM
VS-T85HFL20S02
VS-T85HFL20S02
DIODE GEN PURP 200V 85A D-55