CTLSH01-30 TR PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DFN
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CTLSH01-30 TR PBFREE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:460 mV @ 10 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 nA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:7pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:TLM2D3D6
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RS07D-GS08
RS07D-GS08
DIODE GP 200V 500MA DO219AB
EK 19V1
EK 19V1
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A AXIAL