RB531SM-30T2R
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2
DataSheet
RB531SM-30T2R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:350 mV @ 10 mA
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 10 V
Supplier Device Package:EMD2
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)