TST30L150CW C0G
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO220AB
DataSheet
TST30L150CW C0G PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:920 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 150 V
Supplier Device Package:TO-220AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C