RB510SM-30FHT2R
Description
RB510SM-30FH IS THE HIGH RELIABI
DataSheet
RB510SM-30FHT2R PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:460 mV @ 10 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 nA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-79, SOD-523
Supplier Device Package:EMD2
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)