RBR2L30ATE25
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDS
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
RBR2L30ATE25 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490 mV @ 2 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:80 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-214AC, SMA
Supplier Device Package:PMDS
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ES3DHE3J_A/I
ES3DHE3J_A/I
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB
FR104G R0G
FR104G R0G
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
SBRD8835LT4G
SBRD8835LT4G
DIODE SCHOTTKY 35V 8A DPAK
33390
1/4" DR. 14 PC. INCH SOCKET SET
33793
3/8" DR. 20 PC. DEEP METRIC SOCK
RBR2L30ATE25
RBR2L30ATE25
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDS