V10P20-M3/86A
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 2.4A TO277A
DataSheet
V10P20-M3/86A PDF
Type Description
Series:eSMP®, TMBS®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):2.4A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.34 V @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:400 µA @ 200 V
Supplier Device Package:TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C