TST20U100C C0G
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220AB
DataSheet
TST20U100C C0G PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:790 mV @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 µA @ 100 V
Supplier Device Package:TO-220AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C