TST20L60CW C0G
Description
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO220AB
DataSheet
TST20L60CW C0G PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):60 V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:650 mV @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 µA @ 60 V
Supplier Device Package:TO-220AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C