SDT3A45SA-13
Description
SCHOTTKY RECTIFIER SMA T&R 10K
DataSheet
SDT3A45SA-13 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480 mV @ 3 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:280 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-214AC, SMA
Supplier Device Package:SMA
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C