GP10G-4004EHE3/54
Description
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
DataSheet
GP10G-4004EHE3/54 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):400 V
Current - Average Rectified (Io):1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)