S15JLWHRVG
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE GEN PURP 600V 1.5A SOD123W
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
S15JLWHRVG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600 V
Current - Average Rectified (Io):1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 1.5 A
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F:10pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-123W
Supplier Device Package:SOD-123W
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C