DSEP30-06BR
Description
DIODE GP 600V 30A ISOPLUS247
DataSheet
DSEP30-06BR PDF
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600 V
Current - Average Rectified (Io):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2.51 V @ 30 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):30 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:250 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:ISOPLUS247™
Supplier Device Package:ISOPLUS247™
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C