TSPB15U50S S2G
Description
DIODE SCHOTTKY 50V 15A SMPC4.0
DataSheet
TSPB15U50S S2G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):50 V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:560 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 mA @ 50 V
Package / Case:TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package:SMPC4.0
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C