CUS05F30,H3F
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CUS05F30,H3F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):500mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:450 mV @ 500 mA
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:120pF @ 0V, 1MHz