RB521CS-30T2RA
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA VMN2
DataSheet
RB521CS-30T2RA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:350 mV @ 10 mA
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-923
Supplier Device Package:VMN2
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)