CDLL0.2A30
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA DO213AA
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
CDLL0.2A30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500 mV @ 200 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:50pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-213AA
Supplier Device Package:DO-213AA
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 125°C