TSUP10M45SH S1G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
10A, 45V, SCHOTTKY RECTIFIER
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
TSUP10M45SH S1G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):10A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:600 mV @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:1099pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package:SMPC4.6U
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C