TST30U45CW C0G
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO220AB
DataSheet
TST30U45CW C0G PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:550 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 µA @ 45 V
Supplier Device Package:TO-220AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C