RSX205LAM30TR
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDTM
DataSheet
RSX205LAM30TR PDF
Type Description
Series:-
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490 mV @ 2 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 30 V
Supplier Device Package:PMDTM
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)