V12P6-M3/87A
Description
DIODE SCHOTTKY 60V 4.6A TO277A
DataSheet
V12P6-M3/87A PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):60 V
Current - Average Rectified (Io):4.6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:610 mV @ 12 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2.9 mA @ 60 V
Supplier Device Package:TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C
Quantity Unit Price Ext. Price
FR106G B0G
FR106G B0G
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL