RB541VM-30FHTE-17
Description
RB541VM-30FH IS SUPER LOW V
DataSheet
RB541VM-30FHTE-17 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:640 mV @ 200 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:45 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-90, SOD-323F
Supplier Device Package:UMD2
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)