VS-T85HFL80S05
Description
DIODE GEN PURP 800V 85A D-55
DataSheet
VS-T85HFL80S05 PDF
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):800 V
Current - Average Rectified (Io):85A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):500 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 mA @ 800 V