BYS10-35HE3/TR
Description
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC
DataSheet
BYS10-35HE3/TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):35 V
Current - Average Rectified (Io):1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500 mV @ 1 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 µA @ 35 V
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C