DA3J101A0L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE GEN PURP 80V 100MA SMINI3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
DA3J101A0L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):80 V
Current - Average Rectified (Io):100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):3 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 80 V
Capacitance @ Vr, F:1.2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-85
Supplier Device Package:SMini3-F2-B
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)