MBRB10H45-E3/81
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO263AB
DataSheet
MBRB10H45-E3/81 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:630 mV @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 45 V
Supplier Device Package:TO-263AB
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C