DB2J31300L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SMINI2
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
DB2J31300L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:550 mV @ 200 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):1.5 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:3.8pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-90, SOD-323F
Supplier Device Package:SMini2-F5-B
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)