DB2U31400L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA USSMINI2
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
DB2U31400L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):30mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 30 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):1 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 nA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:1.5pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-923
Supplier Device Package:USSMINI2-F2-B
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
APD140VD-E1
APD140VD-E1
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO41
SS32 M6G
SS32 M6G
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AB
SS25L RFG
SS25L RFG
DIODE SCHOTTKY 50V 2A SUB SMA
ED24B5
ED24B5
SSR RELAY SPST-NO 5A 24-280V
AP16GSDHC10U1-B
AP16GSDHC10U1-B
MEMORY CARD SDHC 16GB UHS
DB2U31400L
DB2U31400L