R5000F-TP
Description
DIODE GEN PURP 5KV 200MA DO15
DataSheet
R5000F-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):5000 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):500 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Supplier Device Package:DO-15
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C