PMEG060V100EPD146
Description
RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
PMEG060V100EPD146 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):-
Current - Average Rectified (Io):-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:-
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Operating Temperature - Junction:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KCF16A20
KCF16A20
DIODE FAST RECOVERY 200V 16A TO-
HT12G A1G
HT12G A1G
DIODE GEN PURP 100V 1A TS-1