MBRB16H50HE3/45
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY TO-263AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
MBRB16H50HE3/45 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Diode Type:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):-
Current - Average Rectified (Io):-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:-
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Operating Temperature - Junction:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6A05GHA0G
6A05GHA0G
DIODE GEN PURP 50V 6A R-6
BYW77P-200
BYW77P-200
DIODE GEN PURP 200V 25A SOD93-2
1F7G-AP
1F7G-AP
DIODE GPP FAST 1A R-1
OVLFB3C7
OVLFB3C7
LED BLUE CLEAR 5MM T/H
BOX PLASTIC GRAY 5.12"L X 3.7"W
WLCL
WLCL
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V