L8104-240R
Manufacturer
CEL (California Eastern Laboratories)
VIGOR # :
Description
RF PIN DIODE 240V 3W CERAMIC MEL
Catalog
Diodes - RF
DataSheet
L8104-240R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Type:PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):240V
Current - Max:50 mA
Capacitance @ Vr, F:1.2pF @ 40V, 100MHz
Resistance @ If, F:750mOhm @ 50mA, 100MHz
Power Dissipation (Max):3 W
Operating Temperature:175°C (TJ)