BZX84C4V7TS-7-F
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
BZX84C4V7TS-7-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Configuration:3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7 V
Tolerance:±6%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C